czwartek, 6 września 2012

EBC to ma gest :)

Realizacja stoploss na kontraktach terminowych na poziomie 2272pkt. uratowało zyski :) Pozycję krótką otworzyliśmy na poziomie 2305pkt. Korekta wzrostowa okazała się zapowiedzią rajdu w górę po dzisiejszych informacjach z EBC.

"EBC skupi papiery krajów eurolandu. Przełom w walce z kryzysem? 

W ramach walki z kryzysem i ratowania wspólnej waluty EBC będzie bez ograniczeń skupował krajowe obligacje o terminie zapadalności do trzech lat - zapowiedział prezes Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi. Szef EBC zapowiedział jednak, że program wykupu obligacji obwarowany będzie surowymi warunkami."

Źródło: http://www.tvn24.pl/ebc-skupi-papiery-krajow-eurolandu-przelom-w-walce-z-kryzysem,275279,s.html 


Czy to zmiana trendu na wzrostowy, czy tylko optymistyczny wybryk, za który jutro optymiści zostaną ukarani?
Jutro zapowiada się ciekawa sesja. Według mnie z ok.15pkt do góry i zmiana trendu. Pewnie jutro padnie sygnał do otwarcia pozycji krótkiej na kontraktach terminowych na WIG20.
Jak będzie? Jutro zobaczymy. Czekamy w bloku startowym na sygnał.

piątek, 24 sierpnia 2012

Zarabiamy na spadkach.

Tak jak moje sygnały analizy technicznej wskazały tak się dzieje:) Zarabiamy na spadkach.

Transfer do funduszy typu Short okazał się słuszny i dokonany w odpowiednim momencie.

Na kontraktach terminowych FW20U12 sygnał do otwarcia pozycji krótkiej padł po osiągnięciu lokalnego szczytu 2310pkt. sygnał padł na poziomie 2305pkt. stoploss na 2312pkt.
Stoploss chyba zostanie obniżony do poziomu 2290/2280pkt. chroniąc zyski.

niedziela, 19 sierpnia 2012

Sypneło sygnałami.

Sypneło w piątek sygnałami. Według analizy technicznej na indeksach powinniśmy zacząć trend spadkowy. Coś mi się wydaje, że w poniedziałek będzie dobry moment na otwarcie pozycji krótkiej na kontraktach terminowych serii FW20U12 i surowcach, długiej na walutach i sprzedaży akcji. Choć już od dłuższego czasu trąbiłem o zanoszącej się zmianie trendów. W polisach kapitałowych transfer do funduszy typu short już zlecony od tygodnia.

Wykres WIG20 interwał dzienny.
Wykres WIG20 interwał tygodniowy.

piątek, 10 sierpnia 2012

Całkiem spora korekta.

"W długiej perspektywie nadal mamy duży trend spadkowy, jednak aby formalności stało się zadość powinniśmy jeszcze odrysować korektę wzrostową."    opisana w ostatnim poście korekta okazała się całkiem spora:)
Obserwowałem rynek i czekałem na nowy sygnał z Analizy Technicznej. Obecnie widzę znowu znamiona zmiany trendów na indeksie WIG20, na moich ulubionych akcjach KGHM i walutach.
Zaskoczeniem jest dla mnie ropa, liczyłem na korektę, ale to odbicie mogło dać ładnie zarobić. Nadal jednak obstawiam niebawem kolejną falę spadkową.
Do wykresów dołączyłem nie lubiany przeze mnie wykres srebra, ciężko się obecnie analizuje ten surowiec.
Tak więc palec na "enter" i czekamy w bloku startowym:)
Czekamy na umocnienie się walut, osłabienie indeksu WIG20, KGHM i surowców. No i oczywiście na kontraktach na WIG20 pozycję krótką.
Śledzimy uważnie najbliższe dni, ciasny stoploss i gotówka w gotowości.

Wykres WIG20 interwał dzienny.
Wykres WIG20 interwał tygodniowy.

poniedziałek, 23 lipca 2012

Scenariusz jednak się sprawdza :)

Do tego co się dzieje na rynkach chyba komentarz jest zbędny.
Wykres WIG20 interwał tygodniowy.
W długiej perspektywie nadal mamy duży trend spadkowy, jednak aby formalności stało się zadość powinniśmy jeszcze odrysować korektę wzrostową. Najbliższe dni będą bardzo ciekawe i ryzykowne do otwierania pozycji zarówno długich jak i krótkich. Ostrożność i stoploss powinny być standardem.

wtorek, 10 lipca 2012

Najbliższe dni. Co nas czeka?

Kryzys zadłużenia strefy euro jest bardziej dotkliwy niż kryzys finansowy z 2008 r., który spowodował upadek amerykańskiego banku Lehman Brothers, ale europejscy przywódcy na ostatnim szczycie podjęli słuszne działania. Euroland ogłosił przyspieszenie prac nad wspólnym nadzorem bankowym z udziałem EBC,
mające na celu reorganizację konstrukcji strefy euro. Decyzje odbiły się pozytywnie na indeksach na całym świecie. Niestety analiza techniczna się nie myli:) więc co się odwlecze...

Zwróćmy uwagę na kolejne prośby o dofinansowanie jak nie Grecja to Hiszpania, Cypr itd.

Dokonując analizy można zasugerować przebieg na najbliższe dni w trendzie bocznym, z większym spadkiem w piątek. Poniedziałek z dużym prawdopodobieństwem otworzy się luką w górę wyznaczając sygnał do spadków z kolei wtorek, środa początkiem spadków.
Wykres WIG20 interwał tygodniowy.
Wykres WIG20 interwał dzienny.

czwartek, 14 czerwca 2012

Bliski koniec korekty wzrostowej.

Witam,
na rynku obserwujemy przez ostatnie dni lekkie odbicie, według niektórych spore:) Kto zagrał na wzrost mógł zarobić choć według mnie było to dość ryzykowne zagranie. Wzrost raczej spekulacyjny. Zapalnikiem do wzrostów była informacja o dużym dofinansowaniu dla Hiszpanii.
UWAGA. Wykonana przeze mnie Analiza Techniczna daje ponowny sygnał do spadków i to już na sesji czwartkowej 14.06.2012, piątek możliwe DUŻE SPADKI powód prosty wybory w Grecji.
Może powodem do wzrostów było dofinansowanie Hiszpanii, a może spekulacyjne wybicie na wyższe poziomy tak aby spadki spowodowane wyborami w Grecji nie zabolały tak mocno.
Według mojej oceny rynku akcji nadal pozostajemy w trendzie spadkowym, a lekkie odbicie traktuję jako korektę wzrostową w długim trendzie spadkowym.

I jak zawsze strzałka prawdę Ci powie:)

Poniżej wykres WIG20 interwał tygodniowy.

I bardziej szczegółowe wykresy w interwale dziennym.

czwartek, 10 maja 2012

"KOKOKOKO SPADKI SPOKO" :(

Niestety scenariusz się sprawdza. Spore spadki za nami na rynku akcji i surowcach, i jeszcze nie koniec...
Waluty nadal wzrostowo.
Wykres WIG20 interwał tygodniowy.

Wykres WIG20 interwał dzienny.

czwartek, 29 marca 2012

Wykresy dnia.

Podsumowanie ostatnich sygnałów na wykresach interwał dzienny.

wtorek, 6 marca 2012

Gdzie jest kasa na ratowanie świata?

Banki komercyjne odłożyły już w Europejskim Banku Centralnym niezłą sumkę 827,5 mld EURO :)
Źródło: http://www.bloomberg.com/quote/ECBLDEPO:IND. Wykres w skali roku.
Chyba coś się szykuje:)

poniedziałek, 5 marca 2012

Bańka nieruchomości.

Chcesz wiedzieć co to za wykres? 

niedziela, 4 marca 2012

Co z tymi kursami?

"Nasza waluta systematycznie zyskuje na wartości, ale większość ekonomistów i analityków ankietowanych przez „PB” wciąż jest zdania, że to stąpanie po cienkim lodzie. Według mediany prognoz 12 specjalistów, ostatniego dnia marca kurs  euro wynosić będzie 4,18zł,  dolara 3,16zł, a  franka szwajcarskiego 3,41zł. ..."
Źródło: http://forex.pb.pl/2565544,27520,prognozujemy-kurs-zlotego-br 

A jak to się ma do naszych wykresów?
Waluty już od dawna powinny się umacniać, a tu wciąż spadają:) 


Wykresy interwał dzienny.

poniedziałek, 20 lutego 2012

Pozostaję przy swoim.

Szanowni Państwo ostatni sygnał był skuteczny co pokazują wykresy poniżej. Obecnie obserwujemy przeciągający się "serial" o Grecji i na rynku widać lekkie odreagowanie. Może to być jednak pułapka do odwracania pozycji. Pozostaję jednak przy swoim. Zbliżyliśmy się do poziomów gdzie padły ostatnie sygnały na WIG20. Każdy scenariusz jest możliwy. Nerwowość na rynkach również. Dobre, złe informacje mogą być powodem do zarówno wzrostów jak i spadków.

WIG20 interwał dzienny.
WIG20 interwał tygodniowy.
Poniżej wykresy w interwale dziennym.

piątek, 10 lutego 2012

Grecja miesza.

Czy to tylko korekta, czy już czerwony scenariusz? Przyszły tydzień, a zwłaszcza środa da odpowiedź.
W dniu 3 luty 2012 pisałem "Obecnie znowu powinien paść sygnał do spadków już trzeci w fali wzrostowej, jednak wstrzymuję się z publikacją i obserwuję reakcję na publikację danych z gospodarki i dywergencje na wskaźnikach Analizy Technicznej." 
Okazuje się, że pojawiający się sygnał był zapowiedzią tego co obserwujemy dzisiaj.
Kto w ostatnim czasie miał surowce i akcje ładnie zarobił, niestety ja się do nich nie zaliczam :( 
Na rynku surowców i akcji spadki, złoty powinien się osłabić co niesie za sobą oczywiście umocnienie walut. Oczywiście ostrożności nigdy za wiele. Stoploss. 
WIG20 interwał tygodniowy.
Poniżej wykresy interwał dzienny.

piątek, 3 lutego 2012

"Rynki? To jest dom wariatów"

Jak powiedział prof. Belka "Rynki? To jest dom wariatów".

Na dobre informacje inwestorzy reagują nadmiernym optymizmem, a złe informacje, dane z gospodarki są ignorowane. Jednak złych informacji pojawia się coraz więcej i mają niestety duże znaczenie. Tylko patrzeć jak nastąpi kulminacja, i załamanie obecnego "mega" optymizmu. Niestety w obecnej fali wzrostów mój sygnalizator nie uczestniczy (szkoda). Podobna sytuacja była w końcówce 2010roku gdzie sygnalizator dawał sygnał do spadków przy poziomie na WIG20 2700/2800 a indeks dotarł do 2950pkt. gdzie nastąpiło załamanie. Przy poziomie 2900pkt na wig20 wieszczono nowe szczyty 3000pkt a nawet 3500pkt. okazało się jednak inaczej. Poziom opisywany u mnie w opinii 2050pkt został osiągnięty. Systematyczność i konsekwencja w sygnałach nie pozwala otwierać pozycji długich na kontraktach oraz kupna akcji. Obserwuję z zdumieniem obecne wzrosty i czekam na czerwony scenariusz. Im wyżej tym większe prawdopodobieństwo i większy zasięg spadków. Jak obserwuję Indeks Nastrojów Inwestorów gdzie liczba inwestorów wieszczących wzrosty rośnie do nowych rekordów 58,3% to albo ja jestem w błędzie, albo wielu zostanie nabitych w tracące na wartości akcje.
Wykres 1. Wyniki INI z ubiegłych tygodni - Trend na giełdzie przez następne 6 miesięcy będzie:

poniedziałek, 30 stycznia 2012

Prognozy analityków WIG20 na koniec 2012r.

Nadal szukam informacji o wynikach guru inwestycji. George Soros jak donoszą media, średnia stopa zwrotu najstarszego funduszu z grupy Quantum od jego utworzenia wynosi 18 proc. w skali roku.

A jak wygląda zestawienie naszych guru inwestycji opisane są w internecie np.:
Źródło:  http://zalewski.blogbank.pl/2011/12/27/rozpoczynamy-sezon-prognostyczny/
Źródło:  http://pulsinwestora.pb.pl/2549274,85726,akcje-dadza-w-tym-roku-zarobic 


Zebrane prognozy analityków. Ile wyniesie wartość WIG20 na koniec roku.
(podano firmy, w których pracował dany analityk, w momencie podawania prognozy)

sobota, 28 stycznia 2012

Wyniki Warrena Buffetta do 2011r


Zapraszam Państwa do zapoznania się z wynikami często cytowanego  autorytetu Warrena Buffeta. 
Wyniki opisuje CNBC  
Źródło: http://www.cnbc.com/id/45828487/Warren_Buffett_s_Berkshire_Hathaway_Beaten_by_Flat_S_P_in_2011

Wklejam wyniki Warrena Buffetta z ostatnich ponad 30 lat do 2011r. 
Średnia stopa zwrotu to 26,5%!


Berkshire Hathaway Stock vs. S&P 500 Index
  Annual Gains



czwartek, 26 stycznia 2012

Baltic Dry Index.

Indeks Baltic Dry (źródło: Bloomberg)
Źródło:   Puls Biznesu

"Wykres, który może wystraszyć największych optymistów.

Baltic Dry Index, jeden z najlepszych wskaźników wyprzedzających koniunkturę rynkową, od początku roku stracił 53 proc. Indeks jest już najniżej od 2008 r."

Czytaj więcej>> Źródło: http://logistyka.pb.pl/2549612,13357,wykres-ktory-zapowiada-mocne-spadki-br



A GPW szaleje.
FW20H12 2321pkt., WIG20 2300pkt., KGHM 131,70zł. Godzina prawdy?

Konkretnie w liczbach. Ciąg dalszy.

Amerykańska Rezerwa Federalna obniżyła prognozę wzrostu gospodarczego w USA w 2012 i 2013r. oraz ustanowiła cel inflacyjny w USA na poziomie 2%. Nowa prognoza Fedu zakłada wzrost PKB w 2012r. o 2,2-2,7%. Wcześniejsza prognoza amerykańskiego banku centralnego z listopada mówiła o wzroście PKB o 2,5-2,9% w 2012r. Wzrost w 2013r. wyniesie w ocenie Fedu 2,8-3,2%. Wcześniej Fed zakładał wzrost o 3,0-3,5% w 2013r. Bezrobocie w USA w 2012r. wyniesie pomiędzy 8,2-8,5% w tym roku oraz 7,4-8,1%  w przyszłym roku. Wcześniejsza prognoza Fedu mówiła o bezrobociu w 2012r. na poziomie 8,5-8,7% oraz 7,8-8,2% w 2013r. Fed podjął w środę decyzję o pozostawieniu bez zmian głównej stopy procentowej. Główna stopa procentowa funduszy federalnych nadal wynosi więc 0 do 0,25%.
 
W poprzednim poście wspomniałem o pojawiających się sygnałach do zmian kierunku na analizowanych walorach. 

WIG20 nadal pozostaje w dłuższym trendzie spadkowym, śmiało można nazwać "bessą", zakres spadku w najbliższym czasie powinien sięgnąć poziomu ok. 1925/1880pkt. Obserwujemy obecnie okolice 2295/2300 gdzie mamy psychologiczną barierę i dość silny opór. W pierwszej połowie dnia możemy zanotować spekulacyjne wybicie kończące obecne wzrosty, druga połowa dnia powinna już przynieść początek korekty.
WIG20 interwał tygodniowy.
WIG20 interwał dzienny.

środa, 25 stycznia 2012

Kolejne podejście do zmiany.

Coś się szykuje. Kolejne podejście do zmiany trendu. U mnie sygnalizator znowu daje sygnały do zajmowania pozycji krótkiej na kontraktach FW20H12, KGHM. Zamykanie nie zamkniętych pozycji na rynku akcji i pozycji długich na surowcach. Na kontraktach na surowce również sygnał do spadków. Korekta czeka złotego, waluty powinny się umacniać. Proszę pamiętać o zabezpieczeniu stoploss na wszelki wypadek.
WIG20 interwał tygodniowy.
Wykresy interwał dzienny.

wtorek, 17 stycznia 2012

Szaleństwo.

Informacje o obniżeniu ratingu okazały się faktem.
Obcięcie ratingu aż 9 krajom UE przez agencję Standard and Poor's. Francja straciła rating AAA. Rating Włoch został obniżony o dwa stopnie do poziomu BBB+. O dwa punkty obniżona została też wycena Hiszpanii, Portugalii i Cypru, o jeden Austrii, Malty, Słowacji i Słowenii.
Agencja ratingowa Standard & Poor's zmieniła rating instytucji chroniącej euro Europejskiego Funduszu Stabilizacji Finansowej z najwyższej oceny AAA do AA+. 


piątek, 13 stycznia 2012

Spekulacja, plotka czy fakt?

Pojawiła się informacja, iż agencja Standard&Poor's szykuje obniżkę ratingu dla Europy.
Spekulacja, plotka czy fakt?

Ostatnio 5 stycznia pisałem o korekcie, osłabieniu się walut, umocnieniu złotego. Nie spodziewałem się jednak tak mocnej reakcji.
W najbliższych dniach powinniśmy już obserwować zwrot i osłabianie się złotego, umacnianie walut.

środa, 11 stycznia 2012

Złoto i Miedź płata figla.

W ostatnim poście odtrąbiłem sukces. Po publikacji ostatnich wykresów na walutach utrzymuje się lekka korekta spadkowa, która powinna dobiegać końca i szybko powinniśmy powrócić do umacniania się walut. Jednak na kontraktach na złoto i miedź mamy dziwną sytuację. Zaczęły się umacniać. Umocnienie według mnie spekulacyjne i może być pułapką do zmiany kierunku. Może być spowodowane również wahaniami na rynku walutowym. Mimo umocnienia się cen surowców nadal obstawiam przecenę. Okulary na nos, zaciskamy kciuki i obserwujemy :)

wtorek, 10 stycznia 2012

Wykresy dnia. Trafność ostatnich sygnałów.

04 stycznia 2012r. w poście Nowy sygnał na surowcach. oraz
05 stycznia 2012r. w poście Wykresy dnia. opisałem nowe sygnały.

Przez ostatnie dni codziennie zabierałem się do napisania nowego posta. Ale, co napisać? Jak sygnały padły, wykresy się rysują, troszeczkę niepewności, zawahania i teraz jak już trafność sygnałów wyraźnie widać na wykresach to można je zweryfikować. Kto zajął odpowiednią pozycję i jest po właściwej stronie rynku zarabia, lub nie traci, czego Państwu życzę.

poniedziałek, 9 stycznia 2012

Złoto. Kiedy kupić?

Co z tym złotem? Wszędzie reklamy "inwestuj w złoto", artykuły o biciu kolejnych rekordów itd. Jednak jak przyjrzymy się bliżej, to złoto ma ostatnio spadkową historię.

Kiedy kupić? Po ile? Na jak długo? Te i inne pytania nurtują każdego inwestora, który myśli zanim zrobi.

czwartek, 5 stycznia 2012

Wykresy dnia.

 Na akcjach GPW trend spadkowy może sięgać na WIG20 nawet 1900pkt.
Od 2 stycznia zgodnie z informacją w poście sygnalizator dał sygnał poza rynkiem na KGHM i bez pozycji długiej na FW20H12, kolejne dni potwierdziły słuszność sygnału.
Wig20 interwał tygodniowy.
Wig20 interwał dzienny.

środa, 4 stycznia 2012

Nowy sygnał na surowcach.

Zmiana trendu. Nowy sygnał na surowcach. Czas na spadki.

gc złoto fut. interwał dzienny.

poniedziałek, 2 stycznia 2012

Porównanie do ostatniego posta.

Witam w nowym roku. Z tej okazji w 2012r. życzę trafnych decyzji, bycia wyłącznie po właściwej stronie rynku i ponadprzeciętnych zysków, a prywatnie zdrowia, szczęścia i dużo wolnego czasu.

Nawiązując do poprzedniego posta Końcówka dnia po 14:00. scenariusz się sprawdził.